Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


  • Noc Tańca w MCK
    Noc Tańca w MCK
    Więcej
  • W 80 dni dookoła świata
    W 80 dni dookoła świata
    Więcej
  • Miłość Ci wszystko wybaczy
    Miłość Ci wszystko wybaczy
    Więcej
  • Maluchy w Krainie Dźwięku
    Maluchy w Krainie Dźwięku
    Więcej
  • Eleni - koncert z okazji Dnia Matki
    Eleni - koncert z okazji Dnia Matki
    Więcej
  • Damian Holecki z Zespołem - koncert z okazji Dnia Matki
    Damian Holecki z Zespołem - koncert z okazji Dnia Matki
    Więcej
  • Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej
    Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej
    Więcej
  • MY! - wystawa prac Ireny Izabeli Imańskiej i uczniów
    MY! - wystawa prac Ireny Izabeli Imańskiej i uczniów
    Więcej

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Rezerwacja biletów:
Rezerwacji biletów wstępu na imprezy można dokonywać pod numerem telefonu +48 32 2486 240 oraz +48 512 024 062, a także pocztą elektroniczną na adres: bilety@mckrudasl.pl. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami rezerwacji i sprzedaży biletów – TUTAJ

Szanowni Państwo,
za nami eliminacje konkursowe XXVIII Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Kto został wyróżniony?

Ocena prac w kategorii PLASTYKA (XVI edycja) - 16 kwietnia 2018, Młodzieżowy Dom Kultury w Rudzie Śląskiej

Laury w kategorii indywidualnej
Temat: „W miniaturze

Kategoria wiekowa - SP kl. I-III

Nagroda - Michalina Macha lat 10 kl III
Dom Kultury w Rudzie Śląskiej Bielszowice - Nauczyciel: Anna Magiera
Tytuł pracy: ,,Kot’’ - monotypia
Wyróżnienie – Natalia Ficek lat 10 kl III
Dom Kultury w Rudzie Śląskiej Bielszowice - Nauczyciel: Anna Magiera
Tytuł pracy: ,,Koń’’ – monotypia
Wyróżnienie - Julia Słota lat 7 kl I
ODK Matecznik - Nauczyciel: Sławomira Janicka
Tytuł pracy: ,,W norce’’ – suchy pastel

Kategoria wiekowa - SP kl. IV-VII

Nagroda – Adrianna Litwińska kl VII
ART-GRAF - Nauczyciel: Lech Poeche
Tytuł pracy: ,,Exlibris’’ – linoryt
Wyróżnienie - Klaudia Bloch kl V
SP – S nr 15 - Nauczyciel: Magdalena Skórnik-Baher
Tytuł pracy: ,,Ptak’’- kredka
Wyróżnienie - Alicja Szydłowska kl V
MDK w Rudzie Śląskiej - Nauczyciel: Boguława Trzcińska
Tytuł pracy: ,,Papuga’’ - akryl

Kategoria wiekowa - Gimnazjaliści i Ponad gimnazjaliści

Nagroda – Lucyna Józefiok kl III gimnazjum
ZSO nr 3 - Nauczyciel: Irena Imańska
Tytuł pracy: ,,Pejzaż górski’’ – tondo kredka
Wyróżnienie - Aneta Czernik kl III gimnazjum
SP nr 2 - Nauczyciel: Dominika Siemińska-Bieniek
Tytuł pracy: ,,Gasoline’’ - akwarela
Wyróżnienie - Anna Partuś lat 17
ODK Meteor - Nauczyciel: Monika Harrison
Tytuł pracy: ,,Małe jest piękne’’ – ilustracja promarkery
Wyróżnienie - Julia Ilewicz lat 16
MDK w Rudzie Śląskiej - Nauczyciel: Bogusława Trzcińska
Tytuł pracy: ,,Choinka’’ – akryl

Laury w kategorii zespołowej
Temat: „Małe formy przestrzenne: Biżuteria

Kategoria wiekowa - SP kl. IV- VI

Nagroda - Zespół SP 18 w składzie: Katarzyna Lewandowska, Magdalena Jędrusik
pod opieką nauczyciela Sandra Loska
Tytuł pracy „Wiosenne Inspiracje’’
Wyróżnienie - Zespół SP 40 w składzie: Anita Golik, Nikita Sułek, Wiktoria Wysocka,
pod opieką nauczyciela Ewa Ambroziak
Tytuł pracy „Czerń i biel’’
Wyróżnienie - Zespół SP 24 w składzie: Julia Pistelok, Iwona Temich
pod opieką nauczyciela Ewa Joszko, Patrycja Sanocka
Tytuł pracy „Platynowa inspiracja’’
Wyróżnienie - Zespół ZSP nr 3 w składzie: Michalina Daszek, Oliwia Dziwisz, Hanna Kołodziejczyk
pod opieką nauczyciela Joanna Chruścińska
Tytuł pracy „Biżuteria ze słów’’

Kategoria wiekowa – Gimnazja i Szkoły Ponad gimnazjalne

Nagroda - Zespół ZSP nr 2 w składzie Tatiana Jaworska, Natalia Kursa, Natalia Kalita, Paulina Sewera
pod opieką nauczyciela Agata Zajdel
Tytuł pracy „ Błyskotki’’
Wyróżnienie - Zespół ZSP nr 4 w składzie : Jakub Doleżych, Wiktoria Grabowska, Daria Wieczorek.
pod opieką nauczyciela Ewa Ambroziak
Tytuł pracy „ Metalowe szaleństwo’’
Wyróżnienie - Zespół SP 17 w składzie: Nikola Enenkiel, Wioletta Sowa, Kinga Krzywonos, Weronika Hulin
pod opieką nauczyciela Izabela Nowara-Remisz
Tytuł pracy „ Piękno tkwi naturze’’

Oficjalny protokół do pobrania - cz. 1 / cz. 2 cz. 3 cz. 4 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Eliminacje w kategorii TANIEC - 17 kwietnia 2018, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej 

Jury w składzie: Jolanta Chavez i Anita Sułkowska przyznało następujące nagrody:

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE:
NAGRODA GŁÓWNA:
- ODK RSM „Matecznik” zespół „Mini Promyczki” opiekun Magdalena Zielińska
WYRÓŻNIENIA:
- Szkoła Tańca „Arabeska” Grupa III opiekun Aneta Kania
- Studio Tańca i Ruchu „Progress” – grupa taneczna (5-7 l.) opiekun Justyna Rak
- Studio Tańca i Ruchu „Progress” – grupa taneczna (9-12 l.) opiekun Justyna Rak
- Szkoła Tańca „Emocja” zespół „4 FUN” opiekun Aneta Wysoczańska
- Szkoła Tańca „Emocja” zespół „4 DANCE” opiekun Aneta Wysoczańska
- ODK RSM „Muza” zespół „Afera” opiekun Marta Buszka

KATEGORIA - SZKOŁY GIMNAZJALNE:
NAGRODA GŁÓWNA:
- Miejskie Centrum Kultury im.H.Bisty zespół „Rewolucja” opiekun Izabela Nowrotek i Marta Krzyśka
WYRÓŻNIENIA:
- ODK RSM „Pulsar” zespół „INSIDE” opiekun Alina Wodarska
- Szkoła Tańca „Emocja” zespół „4 SOUL” opiekun Aneta Wysoczańska
- ZSO Nr 2 im. G. Morcinka grupa taneczna „Rytm” opiekun Anna Morajko
WYRÓŻNIENIE SPECJALNE JURY:
- SP Nr 22 i SP Nr 12 Specjalna integracyjny zespół taneczny „Tacy Sami” opiekun Joanna Chawińska , Renata Waldera, Sabina Pajonk

KATEGORIA - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
NAGRODA GŁÓWNA - Ex aequo:
- ODK RSM „Matecznik” zespół „ELEKTRA” opiekun Agnieszka Ślusarek
- ODK RSM „Meteor” zespół „BRAVEHEART” opiekun Karolina Noworolnik

Oficjalny protokół do pobrania - cz. 1 / cz. 2  

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Mecenas Festiwalu:

INWEST w Gliwicach

Fundatorzy nagród dla laureatów Festiwalu:

Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Opera Śląska w Bytomiu

Filharmonia Śląska w Katowicach

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Teatr Rozbark w Bytomiu

Filharmonia Zabrzańska

Muzeum Śląskie w Katowicach

Aquadrom w Rudzie Śląskiej

FKMSz logotypy 500