Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


  • Most - projekcja filmu - z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych
    Most - projekcja filmu - z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych

    14 kwietnia 2021

    Więcej
  • SKECZ vs. WIC – konkurs on-line
    SKECZ vs. WIC – konkurs on-line

    Zgłoszenia do 16 kwietnia 2021

    Więcej
  • Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość
    Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość

    25 kwietnia 2021

    Więcej
  • Noc Tańca 2021 w MCK
    Noc Tańca 2021 w MCK

    30 kwietnia 2021

    Więcej
  • Maluchy w krainie dźwięku - Mamo, tato, chodźmy na koncert
    Maluchy w krainie dźwięku - Mamo, tato, chodźmy na koncert

    9 maja 2021

    Więcej
  • Gita Story - śląska komedia muzyczna - on-line
    Gita Story - śląska komedia muzyczna - on-line

    14-16 maja 2021

    Więcej
  • XI Rudzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej
    XI Rudzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Wesoły Brzdąc"

    Zgłoszenia do 15 maja 2021

    Więcej
  • Dla Ciebie, Mamo - koncert Trzech Tenorów - z okazji Dnia Matki
    Dla Ciebie, Mamo - koncert Trzech Tenorów - z okazji Dnia Matki

    26 maja 2021

    Więcej
  • Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka
    Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka

    1 czerwca 2021

    Więcej
  • Ludzie z pasją
    Ludzie z pasją

    Zapraszamy!

    Więcej

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Komunikat 

W związku z wprowadzeniem kolejnych ogólnopolskich obostrzeń, kasa biletowa MCK będzie nieczynna do 19 kwietnia br. Zachęcamy do zakupu biletów w opcji ON-LINE. Rezerwacja telefoniczna pod nr 32 248 62 40. Zapraszamy!

Dotychczas wyróżnienia otrzymali:

  • Rok 1996 - Urząd Miejski w Rudzie Śląskiej, Kazimierz Kutz, Barbara Blida, Jerzy Markowski, Ryszard Siwek, Grzegorz Spyra, Stefan Sendecki, "Trybuna Śląska", "Antena Górnośląska", Firma "Promus" Jana Musialika, Jan Pietrzak z Kabaretem "Pod Egidą", Kabaret Elita, Zbigniew Baranowski.
  • Rok 1997 - Gerard Cieślik, Telewizja Polska S.A. Oddział w Katowicach, ks. Jan Górecki, Kopalnia Węgla Kamiennego "Pokój", Jerzy Stelmach, Marcin Daniec, Bernard Błaszczyk, Herbert Gabryś, Klemens Ścierski, Henryk Sławik, Firma Mebel Cyroń.
  • Rok 1998 - Edmund Sroka, Huta Pokój S.A., Piotr Kanclerz, Browary Tyskie S.A., Zespół Pieśni i Tańca "Sląsk", Małgorzata Kiereś, Miejska Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa, Marek Garmulewicz, Gang Olsena, Zbigniew Religa i Krzysztof Daukszewicz.
  • Rok 1999 - prof. Jan Miodek, Krystyna Loska, Maria Pańczyk-Poździej, Maciej Bakes, prof. dr hab. Wojciech Świątkiewicz, Firma Handlowa B.Kmiecik i Spółka, Radio "Top", Radio "Piekary", Chór "Słowiczek", Tadeusz Drozda i Jerzy Siedlaczek.
  • Rok 2000 - "Dziennik Zachodni", prof. Dorota Simonides, Polski Związek Filatelistów Oddział w Rudzie Śląskiej, Jerzy Duda-Gracz, Andrzej Malich, Tadeusz Donocik, Krzysztof Sodowski, autorzy "Małego słownika gwary Górnego Śląska" - Helena Synowiec, Bożena Cząstka-Szymon i Jerzy Ludwig.
  • Rok 2001 - Adam Małysz, Apoloniusz Tajner, Kamil Durczok, Katarzyna Gaertner, Krzysztof Jaślar, Andrzej Wawrosz, Danuta Koenig, Henryk Dźwigoł, Sieć Handlowa "Rawa MarPol 2000", "Masztalscy" - czyli Jerzy Ciurlok i Andrzej Trzaska.
  • Rok 2002 - Instytucja Kultury "Estrada Śląska", Tadeusz Kijonka, Krystyna Cyrulik, Tygodnik Społeczno-Kulturalny "Wiadomości Rudzkie", Zespół "Universe", Otylia Jędrzejczak, Zbigniew Górny.
  • Rok 2003 - Tadeusz Sławek, Antoni Piechniczek, Joanna Bartel, Kabaret "Afera".
  • Rok 2004 - Paweł Kotucha, Józef Polok, ks. Zygfryd Glaeser, Krystyna Bochenek, Andrzej Bochenek, Józef Skrzek, Jan "Kyks" Skrzek, prof. Jerzy Buzek.
  • Rok 2005 - Jerzy Paja, Bernard Krawczyk, Andrzej Stania, Ewa Piotrowska, Poczta Polska, Krystyna Gucewicz, ks. Prałat Artur Matuszek, Ireneusz Dudek, NSZZ „Solidarność” – Janusz Śniadek, Piotr Duda, Jacek Nocko.
  • Rok 2006 - Kwartet Śląski, Zbigniew Nowak, Marian Bachryj, Marek Szołtysek, ks. Prałat Rudolf Brom, Teatr Korez, Nina Terentiew.
  • Rok 2007 - Kopalnia Soli w Wieliczce, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Profesor Jan Malicki - Biblioteka Śląska, Mirosław Jędrowski, Dr Lech Szaraniec - Muzeum Śląskie w Katowicach, Rudzka Sztafeta Biegaczy – August Jakubik, Profesor Joachim Cieślik, Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego.
  • Rok 2008 - Lech Wałęsa, Karol Musioł, ks. Piotr Brząkalik, Stanisław Oślizło, Artur Andrus, Piotr Głowacki, Krzysztof Respondek, Opera Śląska w Bytomiu.
  • Rok 2009 - Leszek Blanik, Muzeum Chleba w Radzionkowie, Tydzień Kultury Beskidzkiej, Bogdan Koczy, Zbigniew Stryj, Teatr Nowy w Zabrzu, Arkadiusz Pawełek, Małgorzata Szejnert.
  • Rok 2010 - Magdalena Piekorz, Małgorzata Kuś, Robert Talarczyk, Stanisław Gerard Trefoń, Jerzy Owsiak, Marcin Dylla, Śląski Park Przemysłowo-Technologiczny, Bogdan Tyc.
  • Rok  2011 - Anna Musialik, Henryk Grzonka, Waldemar Patlewicz, Jacek Zowada, Jan Olbrycht, Dariusz Niebudek, Jan Olchowik, Piotr Kupicha, Teresa Semik, Andrzej Miś.
  • Rok 2012 - Sfera TV, Marcin Wyrostek, zespół VOX, Radio Katowice, Filharmonia Śląska, Bractwo Kurkowe, Marcin Kindla, prof. Krystyna Doktorowicz.
  • Rok 2013 - Franciszek Pieczka, Marta Fox, Teresa Szaflik, Kopalnia "Guido", Paweł Buszman, Józef Musioł, Paweł Golec, Łukasz Golec, arcybiskup Wiktor Skworc, Sebastian Riedel.
  • Rok 2014 - Tomasz Koszutski, Remigiusz Rączka, Piotr Polk, Anna Popek, Jerzy Cnota, Tadeusz Biedzki, Krzysztof Sodowski, Krzysztof Bąk.

2010 hanysy galeria

  • Rok 2015 - Henryk Sławik, Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom Hutniczym, Zespół Pieśni i Tańca "Rudzianie", Maciej Pieprzyca, Arkadiusz Hołda, Franciszek Buszka, Jerzy Podsiadło, Jan Baron, Mateusz Sobecko, Maria Meyer.
  • Rok 2016 - Marian Dziędziel, Damian Duda, Marian Zembala, Grażyna Bułka, Mirosław Cichy, Kabaret Młodych Panów, Andrzej Lampert, Krzysztof Ficek.
  • Rok 2017 - Anna Guzik, ks. Józef Szklorz, Jan Furtok, Robert Konieczny, Grzegorz Płonka, prof. Adam Maciejewski, Michał Gasz, Marek Czyż.
  • Rok 2018 - Eugeniusz Kosmała, Ewa Leśniak, Wojciech Leśniak, Michał Loskot, Dariusz Miłkowski, Gabriel Tobor, Andrzej Urny, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Telewizja Silesia.
  • Rok 2019 - Bronisław Wątroba, Zakład Poligraficzny "Mewa Druk", Jerzy Sekura, Zuzanna Radecka-Pakaszewska, Kornel Wilczek, Krystian Wodniok, Piotr Pilawa, Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-ni, Ewa Brzezińska-Dłuciok, Krystian Galuszka, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej.
  • Rok 2020 - Uroczystość nie odbyła się z powodu pandemii.