Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


 • Most - projekcja filmu - z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych
  Most - projekcja filmu - z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych

  14-18 kwietnia 2021

  Więcej
 • SKECZ vs. WIC – konkurs on-line
  SKECZ vs. WIC – konkurs on-line

  Zgłoszenia do 16 kwietnia 2021

  Więcej
 • Noc Tańca 2021 w MCK
  Noc Tańca 2021 w MCK

  30 kwietnia 2021

  Więcej
 • Maluchy w krainie dźwięku - Mamo, tato, chodźmy na koncert
  Maluchy w krainie dźwięku - Mamo, tato, chodźmy na koncert

  9 maja 2021

  Więcej
 • Gita Story - śląska komedia muzyczna - on-line
  Gita Story - śląska komedia muzyczna - on-line

  14-16 maja 2021

  Więcej
 • XI Rudzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej
  XI Rudzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Wesoły Brzdąc"

  Zgłoszenia do 15 maja 2021

  Więcej
 • Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość
  Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość

  23 maja 2021

  Więcej
 • Dla Ciebie, Mamo - koncert Trzech Tenorów - z okazji Dnia Matki
  Dla Ciebie, Mamo - koncert Trzech Tenorów - z okazji Dnia Matki

  26 maja 2021

  Więcej
 • Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka
  Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka

  1 czerwca 2021

  Więcej
 • Ludzie z pasją
  Ludzie z pasją

  Zapraszamy!

  Więcej
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Komunikat 

W związku z wprowadzeniem kolejnych ogólnopolskich obostrzeń, kasa biletowa MCK będzie nieczynna do 26 kwietnia br. Zachęcamy do zakupu biletów w opcji ON-LINE. Rezerwacja telefoniczna pod nr 32 248 62 40. Zapraszamy!

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej organizuje po raz kolejny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Z Piosenką do Wolności” pod patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic. Celem konkursu jest pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu oraz utrwalanie postaw patriotycznych mieszkańców Górnego Śląska. Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 13-26 lat - solistów oraz duetów i zespołów wokalnym (maks. do 5 osób). W tym roku ze względu na pandemię konkurs będzie miał nieco inny przebieg - zgłoszenia będą przyjmowane w formie nagrań.

Zgłoszenia kandydatów w formie nagrań on-line przyjmowane będą do dnia 26 października 2020 r. na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły w Regulaminie /poniżej/.

Przesłuchania konkursowe nadesłanych materiałów odbędą się w terminie: 27-29 października 2020. Ogłoszenie listy laureatów: 30 października 2020 na stronie MCK.

AKTUALIZACJA:

Zainteresowanie tegoroczną edycją Konkursu przeszło nasze oczekiwania. Otrzymaliśmy ponad sto zgłoszeń z całego kraju m.in. z takich miast jak: Katowice, Kielce, Lublin, Białystok, Szczecin, Bielsko-Biała, Dębica, Sosnowiec, Biłgoraj, Zawiercie, Zambrów, Gliwice, Cieszyn, Pleszew, Dąbrowa Górnicza i wielu innych. Jury konkursu obecnie uważnie przegląda zgłoszenia, słucha nadesłanych nagrań, a tych jest bardzo wiele. O tym, kto zostanie laureatem tegorocznej edycji konkursu, poinformujemy wkrótce. Prosimy zatem o cierpliwość w oczekiwaniu na wyniki.

UWAGA! Z powodu sytuacji epidemiologicznej, planowany na 4 listopada br. koncert finałowy nie odbędzie się. Dokonania laureatów zaprezentujemy on-line m.in. na naszej stronie.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Karta Zgłoszenia - plik:  DOC  /  PDF

Regulamin Konkursu - plik:  DOC  /  PDF   

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie! 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

AKTUALIZACJA z dnia: 2.11.2020 r.:

Szanowni Państwo!

Miło nam ogłosić wyniki tegorocznej edycji Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Z Piosenką do Wolności" odbywającego się pod patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic.

Jury w składzie:

1. Mirosław Krause - Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej 
2. Katarzyna Furmaniuk – Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej
3. Witold Wrzos – Główny specjalista Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej
po przesłuchaniu nadesłanych zgłoszeń spełniających wymogi regulaminowe, które odbyło się w dniach: 28 i 30 października 2020 r., postanowiło wyróżnić następujące osoby:

I MIEJSCE: 
Lena Sikora - lat 13, ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Szczecinie, opiekun: Marta Łągwa Sikora, za wykonanie utworu: „Wolność” - Zobacz nagranie: TUTAJ 

II MIEJSCE: 
Natalia Siekierka - lat 19, z Młodzieżowego Domu Kultury w ZSiP Nr 2 w Katowicach, opiekun: Aleksandra Stano, za wykonanie utworu: „Jaskółka uwięziona” - Zobacz nagranie: TUTAJ 

III MIEJSCE: 
Zuzanna Stanoch – lat 13, z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, opiekun: Grzegorz Stanoch, za wykonanie utworu: „Szary Mundur” - Zobacz nagranie: TUTAJ 

WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ:

• Klaudia Kutyba – lat 13, ze Świdnicy, opiekun: Dariusz Jaros, za wykonanie utworu: „Kasze mi sie podzioł mój synocek miły”

• Aleksandra Wójtowicz – lat 14, ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, opiekun: Małgorzata Korzeniowska – Witt, za wykonanie utworu: „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”

• Katarzyna Posikata – lat 17, z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sosnowcu, opiekun: Bożena Kowalik, za wykonanie utworu: „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”

• Amelia Kita – lat 14, ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Pradłach, opiekun: Dorota Dunak – Buła, za wykonanie utworu: „Panie Generale”

• Oliwia Moczydłowska – lat 17, z Liceum Ogólnokształcącego im. St. Konarskiego w Zambrowie, opiekun: Jarosław Moczydłowski, za wykonanie utworu: „Miasteczko Bełz”

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Nagrania głównych laureatów - powyżej. Jednocześnie przypominamy, że z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej planowany na 4 listopada koncert finałowy nie odbędzie się.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy za liczny udział i już dziś zapraszamy za rok.

Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia!