Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


  • Tu powstaje Śląski Teatr Impresaryjny
    Tu powstaje Śląski Teatr Impresaryjny

    październik 2020

  • Zatrzymać czas - wystawa artystów Orzegowskiej Grupy Twórców Kultury
    Zatrzymać czas - wystawa artystów Orzegowskiej Grupy Twórców Kultury

    18 lutego - 18 marca 2020

    Więcej
  • Gita Story - śląska komedia muzyczna
    Gita Story - śląska komedia muzyczna

    6 marca | 17 kwietnia | 8 maja 2020

    Więcej
  • Góralsko-Śląski Dzień Kobiet z Radiem Silesia i promocja płyty Grzegorza Szromika
    Góralsko-Śląski Dzień Kobiet z Radiem Silesia i promocja płyty Grzegorza Szromika "Synek z Orzegowa"

    7 marca 2020

    Więcej
  • Rubinowe gody - niewąska komedia teatralna
    Rubinowe gody - niewąska komedia teatralna

    13 marca 2020 

    Więcej
  • Kabaret Nowaki w programie
    Kabaret Nowaki w programie "Za granicą żartu"

    14 marca 2020

    Więcej
  • Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej - Federico García Lorca
    Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej - Federico García Lorca

    15 marca 2020 

    Więcej
  • Maluchy w Krainie Dźwięku - sezon 2019/2020
    Maluchy w Krainie Dźwięku - sezon 2019/2020

    15 marca 2020

    Więcej
  • Ania z Zielonego Wzgórza - musical
    Ania z Zielonego Wzgórza - musical

    28 i 31 marca 2020

    Więcej
  • Ozdabianie świec wielkanocnych metodą decoupage - warsztaty
    Ozdabianie świec wielkanocnych metodą decoupage - warsztaty

    4 kwietnia 2020

    Więcej
  • Irlandia - Muzyka, Taniec, Śpiew
    Irlandia - Muzyka, Taniec, Śpiew

    18 kwietnia 2020

    Więcej
  • Nad pięknym modrym Dunajem - koncert operetkowy
    Nad pięknym modrym Dunajem - koncert operetkowy

    24 kwietnia 2020

    Więcej
  • Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość
    Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość

    27 kwietnia 2020

    Więcej
  • XXX Rudzki Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - finał
    XXX Rudzki Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - finał

    29 kwietnia 2020

    Więcej
  • Noc Tańca 2020 w MCK
    Noc Tańca 2020 w MCK

    30 kwietnia 2020 

    Więcej
  • Krystyna Giżowska - koncert z okazji Dnia Matki
    Krystyna Giżowska - koncert z okazji Dnia Matki

    26 maja 2020 

    Więcej

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Rezerwacja biletów:
Rezerwacji biletów wstępu na imprezy można dokonywać pod numerem telefonu +48 32 2486 240 oraz +48 512 024 062, a także pocztą elektroniczną na adres: bilety@mckrudasl.pl. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami rezerwacji, ochroną danych osobowych i sprzedaży biletów. 

Dotychczas wyróżnienia otrzymali:

  • Rok 1996 - Urząd Miejski w Rudzie Śląskiej, Kazimierz Kutz, Barbara Blida, Jerzy Markowski, Ryszard Siwek, Grzegorz Spyra, Stefan Sendecki, "Trybuna Śląska", "Antena Górnośląska", Firma "Promus" Jana Musialika, Jan Pietrzak z Kabaretem "Pod Egidą", Kabaret Elita, Zbigniew Baranowski
  • Rok 1997 - Gerard Cieślik, Telewizja Polska S.A. Oddział w Katowicach, ks. Jan Górecki, Kopalnia Węgla Kamiennego "Pokój", Jerzy Stelmach, Marcin Daniec, Bernard Błaszczyk, Herbert Gabryś, Klemens Ścierski, Henryk Sławik i Firma Mebel Cyroń
  • Rok 1998 - Edmund Sroka, Huta Pokój S.A., Piotr Kanclerz, Browary Tyskie S.A.,Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK, Małgorzata Kiereś, Miejska Spółdzielcza, Kasa Oszczędnościowo - Kredytowa, Marek Garmulewicz, Gang Olsena, Zbigniew Religa i Krzysztof Daukszewicz
  • Rok 1999 - prof. Jan Miodek, Krystyna Loska, redaktorzy Radia Katowice Maria Pańczyk-Poździej i Maciej Bakes, prof. dr hab. Wojciech Świątkiewicz, Firma Handlowa B.Kmiecik
    i Spółka, Radio TOP, Radio Piekary, Chór Słowiczek, Tadeusz Drozda i Jerzy Siedlaczek
  • Rok 2000 - "Dziennik Zachodni", prof. Dorota Simonides, Polski Związek Filatelistów Oddział w Rudzie Śląskiej, Jerzy Duda - Gracz, Andrzej Malich, Tadeusz Donocik, Krzysztof Sodowski, autorzy "Małego słownika gwary Górnego Śląska" - Helena Synowiec, Bożena Cząstka-Szymon i Jerzy Ludwig
  • Rok 2001 - Adam Małysz, Apoloniusz Tajner, Kamil Durczok, Katarzyna Gaertner, Krzysztof Jaślar, Andrzej Wawrosz, Danuta Koenig, Henryk Dźwigoł, Sieć Handlowa RAWA MARPOL 2000 i Masztalscy - czyli Jerzy Ciurlok i Andrzej Trzaska
  • Rok 2002 - Instytucja Kultury - "Estrada Śląska", Tadeusz Kijonka, Krystyna Cyrulik, "Tygodnik Społeczno - Kulturalny Wiadomości Rudzkie", Zespół UNIVERSE, Otylia Jędrzejczak, Zbigniew Górny
  • Rok 2003 - Tadeusz Sławek, Antoni Piechniczek, Joanna Bartel, Kabaret AFERA.
  • Rok 2004 - Paweł Kotucha, Józef Polok, ks Zygfryd Glaeser, Krystyna Bochenek, Andrzej Bochenek, Józef Skrzek, Jan "Kyks" Skrzek, prof. Jerzy Buzek
  • Rok 2005 - Jerzy Paja, Bernard Krawczyk, Andrzej Stania, Ewa Piotrowska –Poczta Polska, Krystyna Gucewicz, ks. Prałat Artur Matuszek, Ireneusz Dudek, NSZZ „Solidarność” – Janusz Śniadek, Piotr Duda, Jacek Nocko
  • Rok 2006 - Kwartet Śląski, Zbigniew Nowak, Marian Bachryj, Marek Szołtysek, Ks.Prałat Rudolf Brom, Teatr „KOREZ”, Nina Terentiew
  • Rok 2007 - Kopalnia Soli w Wieliczce, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Profesor Jan Malicki – Biblioteka Śląska, Mirosław Jędrowski, Dr Lech Szaraniec – Muzeum Śląskie w Katowicach, Rudzka Sztafeta Biegaczy – August Jakubik, Profesor Joachim Cieślik, Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego
  • Rok 2008 - Lech Wałęsa, Karol Musioł, ks. Piotr Brząkalik, Stanisław Oślizło, Artur Andrus, Piotr Głowacki, Krzysztof Respondek, Opera Śląska
  • Rok 2009 - Leszek Blanik, Muzeum Chleba w Radzionkowie, Tydzień Kultury Beskidzkiej, Bogdan Koczy, Zbigniew Stryj, Teatr Nowy w Zabrzu, Arkadiusz Pawełek, Małgorzata Szejnert
  • Rok 2010 - Magdalena Piekorz, Małgorzata Kuś, Robert Talarczyk, Stanisław Gerard Trefoń, Jerzy Owsiak, Marcin Dylla, Śląski Park Przemysłowo – Technologiczny, Bogdan Tyc
  • Rok  2011 - Anna Musialik, Hneryk Grzonka, Waldemar Patlewicz, Jacek Zowada, Jan Olbrycht, Dariusz Niebudek, Jan Olchowik, Piotr Kupicha, Teresa Semik, Andrzej Miś
  • Rok 2012 - Sfera TV, Marcin Wyrostek, zespół VOX, Radio Katowice, Filharmonia Śląska, Bractwo Kurkowe, Marcin Kindla, prof. Krystyna Doktorowicz
  • Rok 2013 - Franciszek Pieczka, Marta Fox, Teresa Szaflik, Kopalnia Guido, Paweł Buszman, Józef Musioł, Paweł Golec, Łukasz Golec, arcybiskup Wiktor Skworc, Sebastian Riedel
  • Rok 2014 - Tomasz Koszutski, Remigiusz Rączka, Piotr Polk, Anna Popek, Jerzy Cnota, Tadeusz Biedzki, Krzysztof Sodowski, Krzysztof Bąk

2010 hanysy galeria

  • Rok 2015 : Henryk Sławik, Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom Hutniczym, Zespół Pieśni i Tańca Rudzianie, Maciej Pieprzyca, Arkadiusz Hołda, Franciszek Buszka, Jerzy Podsiadło, Jan Baron, Mateusz Sobecko, Maria Meyer
  • Rok 2016: Marian Dziędziel, Damian Duda, Marian Zembala, Grażyna Bułka, Mirosław Cichy, Kabaret Młodych Panów, Andrzej Lampert, Krzysztof Ficek
  • Rok 2017: Anna Guzik, ks. Józef Szklorz, Jan Furtok, Robert Konieczny, Grzegorz Płonka, profesor Adam Maciejewski, Michał Gasz i redaktor Marek Czyż